Przyznawanie nagród i wyróżnień za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury

Załatw sprawę podczas wizyty w urzędzie

Wydział Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej

I piętro, pokoje 104, 105

poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 15.00

Wymagane dokumenty:

• Wniosek - w formie dokumentu do pobrania poniżej
  • Dodatkowo: dokumenty potwierdające realizację dotychczasowcyh działań, przedsięwzięć, działalności kulturalnej.

Sposób załatwienia sprawy:

1. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są osobom fizycznym zamieszkałym na terenie powiatu olsztyńskiego oraz instytucjom kultury i innym  podmiotom realizującym politykę w dziedzinie kultury, w tym nie należącym do sektora finansów publicznych, mającym siedzibę na terenie powiatu olsztyńskiego oraz wolontariuszom za całokształt działalności lub osiągnięcia o istotnym znaczeniu w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury;

2. Nagrody i wyróżnienia przyznaje Zarząd Powiatu w Olsztynie z inicjatywy własnej lub na podstawie wniosku złożonego przez uprawnione podmioty:

• instytucje kultury,
  • szkoły i placówki oświatowe,
  • jednostki samorządu terytorialnego,
  • związki lub stowarzyszenia zawodowe: twórcze i kulturalne,
  • środowiska twórcze lub grupy osób z danego środowiska twórczego,
  • komisję Rady Powiatu właściwą do spraw kultury.

3. Wnioski w sprawie przyznania nagród i wyróżnień składa się do dnia 10 grudnia każdego roku.

4. W razie stwierdzenia we wniosku braków formalnych wnioskodawca zobowiązany jest do ich usunięcia w terminie 7 dni od dnia powiadomienia.

5. Wniosek pozostawia się bez rozpoznania w przypadku:

• złożenia po terminie,
  • cofnięcia przez wnioskodawcę,
  • rezygnacji kandydata,
  • braków formalnych, jeśli nie uzupełniono ich w terminie

Podstawa prawna:

1. Ustawa z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej;
  2. Uchwała Zarządu Powiatu w Olsztynie Nr 100/1/2004 z dnia 17 listopada 2004 r. w sprawie zasad i trybu przyznawania nagród i wyróżnień za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.