Przepis na warmiaczka - głosowanie internautów

Takiego odzewu ze strony miłośników wypieków się nie spodziewaliśmy. Wymogi regulaminowe spełniło 11 zgłoszeń, wśród których znalazły się nie tylko słodkie propozycje. Jednym z najważniejszych kryterium było nawiązanie do tradycyjnej kuchni warmińskiej, a wśród tej było wykorzystanie m.in. naturalnych darów licznych na Warmii lasów oraz produktów regionalnych gospodarstw - nabiału, owoców, miodu i drożdży.

- Bardzo się cieszymy z tego zainteresowania i dziękujemy wszystkim osobom, które przesłały swój przepis na konkurs. Propozycje są bardzo ciekawe i jestem przekonana, że będą testowane przez gospodynie i gospodarzy nie tylko z powiatu olsztyńskiego. Traktujemy to jako promocję Warmii, która jest miła, piękna i również smaczna. Warmiaczek z kolei to, jak napisała jedna z uczestniczek konkursu, połączenie warmińskiej tradycji, naturalnych regionalnych składników z nowoczesnym spojrzeniem na wypieki - mówi Joanna Michalska, wicestarosta olsztyński.

Do 16 kwietnia komisja konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Olsztynie oraz Społem PSS w Olsztynie, wybierze trzy najciekawsze receptury. Z kolei internauci mogą głosować na fanpage'u Powiatu (https://www.facebook.com/events/3743481085743807/?active_tab=discussion). Wygra autor przepisu, który otrzyma największą ilość like'ów i serduszek. Głosowanie trwa do 15 kwietnia do godz. 7:00.