Przedświąteczne zmagania sportowe

Grudzień w Barczewie to nie tylko okres przygotowań do świąt. Wiele dzieje się również w sporcie. Buks Barczewo zorganizował dwa turnieje młodym adeptom piłki nożnej. W Mikołajkowym Turnieju rywalizowali piłkarze z roczników 2008-2010, tydzień później nieco starsi zawodnicy, rocznik 2005.

Sport w Barczewie jest ważnym elementem życia. Wie o tym dyrekcja Zespołu Szkół w Barczewie. Młodzież uzdolniona sportowo trafia do klas sportowych. Zwiększona liczba godzin wychowania fizycznego daje duże możliwości nauczycielom-trenerom. Klasy sportowe wzięły udział w Świątecznym Turniej Siatkówki Kobiet. Wystąpiły 4 drużyny: Gimnazjum nr 1 w Barczewie (klasa I i II sportowa) oraz Gimnazjum nr 8 i nr 13 w Olsztynie. Olsztyńskie szkoły, które pojawiły się w barczewskiej hali słyną ze szkolenia młodych siatkarek. Jednak to sportowa klasa I z Barczewa wygrała wszystkie spotkania i pewnie zwyciężyła w turnieju.

Kolejna impreza siatkarska odbyła się w sobotę 19 grudnia. Piąta już edycja turnieju siatkówki „Integracja Pokoleń”. W tym roku w zawodach udział wzięło 8 zespołów. Najlepszą drużyną okazała się Gala Barczewo. Drugie miejsce zajął Zakład Karny, brąz wywalczył KS Łęgajny. Tuż za podium znalazły się Absolwentki.

„Integracja Pokoleń” to nie tylko sport. Organizatorzy przygotowali stoiska z domowymi wypiekami oraz ozdobami świątecznymi. Można było nabyć plakat z autografami reprezentacji Polski siatkarzy. Dochód ze sprzedaży fantów przeznaczony został na leczenie Kacpra Hajduka, który walczy z chorobą nowotworową. Turniej stał się już integralną częścią kalendarza imprez sportowych. Jest to fantastyczna inicjatywa łącząca sport, dobrą zabawę oraz pomaganie potrzebującym. Wszystkie imprezy odbyły się przy wsparciu burmistrza Lecha Jana Nitkowskiego oraz Urzędu Miejskiego.