Przebadajcie się, mammobus przyjedzie!

17.11.2022
O tym, że warto badać się, nikogo z pewnością nie trzeba przekonywać. Dlatego też zachęcamy panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Można przyjechać na nie z dowolnej lokalizacji i bez skierowania lekarskiego.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie dostępna w miejscowościach:

  • Jeziorany – 8 grudnia w godzinach od 8 do 12.30  przy Miejskim Ośrodku Kultury, ul. M. Konopnickiej 4,

  • Barczewo – 8 grudnia w godzinach od 9  do 16.00 przy Przychodni Zdrowia, ul. Lipowa 2,

  • Dobre Miasto – 9 grudnia w godzinach od 8.30 do 15.00  przy Dziennym Domu  Senior Plus, ul. Górna 24,

  • Biskupiec – 12 grudnia w godzinach od 10.50 do 17.00  pod Amfiteatrem Miejskim, ul. Niepodległości.


Do badania uprawnione są panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.


-  Zachęcamy do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Mammografia pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 proc. gwarancję powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie — zapewnia Anna Niemirska, starszy specjalista ds. marketingu i PR LUX MED Diagnostyka.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44, 22 338 19 60 lub poprzez formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie warto zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.  Więcej informacji na stronie www.mammo.pl.