Przebadajcie się, idźcie na mammografię!

25.01.2021
Mammografia to rentgenowskie badanie piersi, które jest obecnie najlepszym sposobem wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium. Dlatego drogie Panie zapiszcie się na mammografię!  Badanie jest darmowe!


W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,

  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.


Badanie odbędzie się w Biskupcu 8 lutego w godzinach od 11 do 17.  Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie znajdowała się przy Amfiteatrze Miejskim (ul. Niepodległości).

- W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie z rocznika 1971. Zachęcamy, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań. Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia - apeluje Anna Niemirska z LUX MED Diagnostyka.

Pamiętajcie, że wcześniej trzeba się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym warto przygotować dowód osobisty.  Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

- W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie. To zapewni możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji – dodaje Anna Niemirska z LUX MED Diagnostyka.

Na zdjęciu dwie kobiety - przytulone siedzą na kanapie. Fot. organizator akcji