Praktyczna lekcja WOS

08.10.2014
Czy można wnieść do starosty skargę na wójta? Jak się wybiera starostę? Ile powiatów ziemskich jest w województwie? Odpowiedzi na między innymi te pytania poznawali gimnazjaliści z Purdy, którzy 8 października wzięli udział w nietypowej lekcji Wiedzy o Społeczeństwie. W Starostwie Powiatowym w Olsztynie spotkał się z nimi starosta olsztyński Mirosław Pampuch i przedstawił zasady funkcjonowania i zadania samorządu terytorialnego. - W przyszłości na pewno będziecie się stykać w praktyce z zadaniami realizowanymi przez Powiat. Mam nadzieję, że z dzisiejszego pobytu coś Wam zostanie w głowach - powiedział na zakończenie starosta.

Lekcja WOS-u w Starostwie to  w historii gimnazjum w Purdzie nie pierwszyzna. - Przyjeżdżamy tu raz w roku, od czterech lat. Dla mnie, jako nauczyciela przedmiotu WOS, jest to świetny materiał dydaktyczny, bo potem na lekcjach odnoszę się do tego, co moi uczniowie poznali w praktyce - mówiła Katarzyna Pianowska, nauczycielka z Purdy.

W nietypowej lekcji wzięli udział uczniowie dwóch klas III. Jak oceniają wizytę w Starostwie? - Było fajnie. Można było się dużo dowiedzieć. Czego? No, że na przykład zostało ostatnio dużo dróg wybudowanych... - mówili gimnazjaliści wychodząc z sali sesyjnej.

2315