Pracowite Święto Lasu

20.04.2016
Tegoroczne Obchody Święta Lasu samorządowcy spędzili bardzo pracowicie. I to dosłownie! Uroczystość została zorganizowana w leśnictwie Dąbrówka przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych. Obchody rozpoczęły się od polowej mszy świętej. Nie zabrakło też okolicznościowych przemówień. Najwięcej emocji wzbudziła jednak akcja wspólnego sadzenia lasu. Starosta olsztyński Małgorzata Chyziak we współpracy z marszałkiem województwa Gustawem Brzezinem, burmistrzem Barczewa Lechem Nitkowskim i wójtem Dywit Jackiem Szydło zasadziła kilkanaście drzew.

- Wszyscy lubimy korzystać z dobrodziejstw przyrody, dlatego powinniśmy pamiętać o tych, którym zawdzięczamy czysty i zdrowy las. Darzę dużym szacunkiem leśników, bo ich praca jest trudna, wymaga rozległej wiedzy, a często bywa niezauważona. Bardzo się cieszę, że w Obchodach Święta Lasu tak licznie biorą udział dzieci. To ważne, żeby od małego uczyć się pokory wobec przyrody - mówi starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

Najmłodszym uczestnikom uroczystości przypadło w udziale zasadzenie dębu na pamiątkę 1050-lecia chrztu Polski. Jak przystało na prawdziwe święto lasu, nie zabrakło dźwięku myśliwskich rogów i smaku tradycyjnego gulaszu.