Poznamy najlepszych młodzieżowych filmowców

23.10.2017
Ponad 30 filmów oraz 15 spotów zgłoszono do tegorocznej edycji Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja przestrzeń. Najlepsze produkcje poznamy podczas gali, która odbędzie się 26 października w Kinie Grunwald w Olsztynku.

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu młodzież mogła zgłaszać filmy na dwa konkursy. Przedmiotem pierwszego z nich są krótkie filmy (do 10 minut), w dowolnej konwencji, inspirowane otaczającą rzeczywistością. Na drugi konkurs można było zgłaszać spoty społeczne (do 60 sekund) prezentujące zagrożenia przed jakimi stoi współczesny człowiek.

Najlepsze produkcje poznamy podczas Gali w Kinie „GRUNWALD" w Olsztynku 26 października, która będzie zwieńczeniem festiwalu. W programie m.in. prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych filmów oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Gościem specjalnym festiwalu będzie Andrzej Cichocki – reżyser m.in. filmu „Las cieni”, scenarzysta i operator filmowy. Zajmuje się również fotografią i muzyką. Andrzej Cichocki zaprezentuje podczas gali jeden ze swoich filmów oraz opowie o pracy przy jego realizacji.

Młodzieżowy Festiwal Filmowy to już stały punkt w olsztyneckim kalendarzu imprez kulturalnych. Organizowany jest od 2013 roku. Ma charakter ogólnopolski i cieszy się dużym zainteresowaniem. Festiwal jest przestrzenią dla młodzieży do przedstawienia swojego otoczenia, osobistych doświadczeń i obserwacji za pomocą kamery czy nawet telefonu komórkowego.

Festiwal uzyskał dofinansowanie ze środków Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Patronem Festiwalu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Organizatorami Festiwalu są: Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku i Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek w Olsztynku.

Zdjęcia z poprzednich edycji: