Powiat stawia na sport

Fot. Paweł Pytlaryczyk

Zakończył się I etap budowy bieżni i pełnowymiarowej skoczni w dal przy Zespole Szkół w Dobrym Miecie. Ideę rozwoju infrastruktury sportowej mocno wspierają władze Powiatu.

W Zespole Szkół funkcjonują: Liceum Ogólnokształcące, Liceum dla Dorosłych, Branżowa Szkoła I stopnia (z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej) i Technikum. Uczniowie mają do dyspozycji wybudowaną kilka lat temu halę sportową. Korzystają z niej także uczniowie sąsiadującego z jednostką Zespołu Szkół Rolniczych, a także wychowankowie Klubu Sportowego "Jelonki". Z myślą o rozwoju młodych ludzi dyrekcja szkoły wyremontowała fragment drogi wokół budynku i dobudowała 60-metrową bieżnię z trzema torami oraz pełnowymiarową skocznię w dal.

- To inwestycja w samych uczniów - mówi Andrzej Wonia, dyrektor Zespołu Szkół w Dobrym Mieście. - Poszerzając bazę sportową zwiększamy atrakcyjność naszej placówki. Na tę chwilę zakończyliśmy I etap budowy, czyli zostało przygotowane podłoże. Koszt wyniósł 44 tys. zł. Drugie tyle potrzeba na II etap, w którym zaplanowaliśmy położenie tartanu i prace wykończeniowe - dodaje.

Dyrekcja może liczyć na wsparcie Powiatu, który jest organem prowadzącym dla szkoły. - Środki na realizację I części pochodziły z budżetu własnego szkoły, a udało się je zaoszczędzić w trakcie roku. Zarząd Powiatu poparł pomysł przesunięcia ich na rozwój infrastruktury sportowej. Teraz będziemy szukać pieniędzy na dokończenie inwestycji, planujemy m.in. złożenie wniosku do marszałka województwa. Na pewno będziemy wspierać szkołę i rozwój lekkoatletyki w Dobrym Mieście i całym powiecie - zapewnia Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Termin zakończenia inwestycji planowany jest na przełomie wiosny i lata, młodzi sportowcy skorzystają z nowej bieżni i skoczni najpóźniej we wrześniu tego roku.