Powiat dofinansuje budowę Orlika w Olsztynku

30.05.2011

Kompleks Orlik 2012 poszerzony o część lekkoatletyczną, widownię i_ dostosowany do funkcjonowania zimą jako lodowisko - tak będzie wyglądała najnowsza inwestycja sportowa przy powiatowym Zespole Szkół w Olsztynku. Powiat dofinansuje budowę Orlika kwotą 350 tysięcy złotych. Taką decyzję na ostatniej sesji podjęli radni.

Inwestycja w Olsztynku będzie realizowana na podobnych zasadach jak Orlik, który powstał przy powiatowym Zespole Szkół w Biskupcu.
- Zgadzając się na dofinansowanie tej ważnej inwestycji poczyniliśmy uzgodnienie, że Orlik w Olsztynku w 50 procentach czasu będzie wykorzystywany przez uczniów naszej szkoły - mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. - Cieszę się, że młodzi ludzie będą korzystali z nowoczesnej bazy sportowej, tym bardziej, że Orlik w Olsztynku będzie wybudowany w poszerzonym wymiarze.
Słowa starosty potwierdza Mirosław Obrębski z Urzędu Miejskiego w Olsztynku.
- Oprócz standardowych boisk do gry w piłkę nożną oraz wielofunkcyjnego do siatkówki i koszykówki wybudujemy także 3-torową bieżnie okólną, 6-torową bieżnię prostą, rozbieg i skocznie do skoku w dal i wzwyż, widownię i ławeczki dla widzów - wymienia Mirosław Obrębki. - Ponadto zaplecze sanitarno-socjalne będzie murowane i powiększone o magazyn na wypożyczalnię łyżew. Nasz Orlik będzie przystosowany do funkcjonowania zimą jako lodowisko, ale na plastykowej tafli.
Orlik w Olsztynku powstanie na terenie o powierzchni pół hektara i będzie usytuowany pomiędzy powiatowym Zespołem Szkół oraz Szkołą Podstawową w Olsztynku. Budowa kompleksu zostanie sfinansowana z czterech źródeł: ponad 400 tys. zł wyłoży gmina Olsztynek, 350 tys. zł będzie pochodzić z budżetu powiatu, do 333 tys. zł wyłożą solidarnie samorząd województwa oraz Ministerstwo Sportu. Przetarg na wykonanie inwestycji zostanie ogłoszony w czerwcu.
- Orlik zostanie oddany do użytku z końcem listopada - mówi Mirosław Obrębski.
To będzie już drugi Orlik w Olsztynku. Pierwszy funkcjonuje przy Gimnazjum im. Noblistów Polskich.  

Fot. Dariusz Marchlewski