Polski ambasador w Katarze poznawał warmińską gospodarkę

11.03.2024

Na zaproszenie starosty olsztyńskiego od soboty do poniedziałku w powiecie olsztyńskim przebywa ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Państwie Katar Janusz Janke.

Dyplomata razem ze starostą olsztyńskim Andrzejem Abako spotkał się z lokalnymi przedsiębiorcami z branży spożywczej i meblarskiej. Na początek delegacja odwiedziła Ośrodek Jeździecki Ekwador w Barczewskim Dworze, gdzie spotkała się z właścicielem Ośrodka i jednocześnie prezesem firmy Primavera Furtinure. Kolejnymi punktami na mapie spotkań były Jutrzenka Dobre Miasto Spółka z o.o., DFM Sp. z o.o. Producent mebli tapicerowanych, olsztyński Indykpol S.A., producent kawioru Antonius Caviar i hotel Marina Club w Sile.

- Przede wszystkim chciałem pokazać panu ambasadorowi potencjał gospodarczy, jaki tkwi w warmińskim firmach i wyjątkowy klimat naszego regionu. Zdecydowanie mamy się czym przecież chwalić. Widziałem, że udało nam się wzbudzić zainteresowanie pana ambasadora. Mam nadzieję, że jest to też dobry pierwszy krok do tego, by zainteresować Warmią także przedsiębiorców z krajów arabskich – mówi Andrzej Abako.