Policja z Purdy z nowym autem

03.01.2014
Nieoznakowany opel astra IV trafił w środę 18 grudnia do policjantów z Purdy. Kluczyki do auta przekazał Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. To trzeci nowy samochód w tym roku, którego zakup dofinansował Powiat Olsztyński.

Nowe auto prezentuje się znakomicie. Będą z niego korzystali stróże prawa z Posterunku Policji w Purdzie.
- Samochodem będą dysponowali dzielnicowi oraz służba kryminalna – mówi Krzysztof Wasyńczuk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.
Kluczyki do auta przekazał starosta Mirosław Pampuch.
- Mobilniejsza policja to bezpieczniejsi mieszkańcy – uważa starosta Mirosław Pampuch.
Podczas przekazania samochodu obecni byli także: Andrzej Góźdź, Komendant Miejski Policji w Olsztynie, Jerzy Laskowski, wójt gminy Purda i Zbigniew Załuski, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego olsztyńskiego starostwa. Nowa astra kosztowała 64 tysiące złotych. Na samochód „zrzuciły” się po połowie Policja i Powiat Olsztyński. To już trzeci nowy samochód w tym roku, którego zakup dofinansował Powiat Olsztyński. Na początku grudnia do KMP w Olsztynie trafiły dwie nieoznakowane skody, z których korzystają policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Życia i Zdrowia. Powiat na dofinansowanie aut dla policji przeznaczył w 2013 roku w sumie 70 tys. zł.

astra_purda