By podczas świąt pojawił się uśmiech

10.12.2021

Przed nami Weekend Cudów. Szlachetna Paczka trafi do potrzebujących. My także przekazaliśmy dary rodzinie z powiatu olsztyńskiego. Chcieliśmy spełnić życzenia pani Ani i pana Andrzeja oraz ich dzieci, by poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia.

Od wielu lat pani Ania i jej mąż Andrzej walczą o najlepszy byt dla czwórki dzieci. Marzą o własnym mieszkaniu, w którym nie musieliby mieć obaw takich jak przy wynajmowaniu. Poza przeszkodami mieszkalnymi pojawiły się jeszcze problemy zdrowotne córki, które na zawsze odmieniły życie rodziny.

W paczce chcieli otrzymać żywność, środki czystości, opał i leki dla niepełnosprawnej córki. Potrzebowali też kuchenki, bo w starej  były uszkodzone palniki oraz rower, by pan Andrzej mógł dojeżdżać do pracy. Brakowało im również mopa do sprzątania i spacerówki dla najmłodszej córki. My te prośby spełniliśmy. Trafią do nich też garnki i ubrania. Są także szczególne upominki — wymarzone prezenty, które zapragnęli, by znalazły się pod choinką.

- Co roku wybieramy rodzinę, której chcemy pomóc. Sprawić, by poczuła magię świąt. W tym nie mogło być inaczej. Dary, które przygotowaliśmy, z pewnością odciążą domowy budżet pani Ani i pana Andrzeja na dłuższy czas – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Za to wsparcie i gorące serca dziękuję radnym, pracownikom starostwa powiatowego, Miejskiego i Powiatowego Urzędu Pracy w Olsztynie, PCPR w Olsztynie oraz PSD. Przywracają nadzieję i wiarę w bezinteresowną dobroć ludzi.