Płyniemy z premierem, by wesprzeć WOŚP

11.06.2021
Najbliższy weekend przewodniczący Rady Powiatu w Olsztynie spędzi w kajaku. Weźmie tym samym udział dwudniowym spływie środkowym biegiem Łyny, którego pomysłodawcą jest były premier Jerzy Buzek, prywatnie zapalony turysta kajakarz. Nie zabraknie też starosty olsztyńskiego Andrzeja Abako, który spotka się z kajakarzami.

Ofertę spływu były premier RP oraz Przewodniczący Europarlamentu wystawił na licytację w ramach tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta była gorąca. Zwycięzcami, którzy w sumie zadeklarowali wpłatę 20 tys. zł, są znany polski przedsiębiorca z branży inwestycyjnej oraz polsko-amerykański naukowiec z Uniwersity of Washington.

Powiatowi samorządowcy z radością odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w tej wycieczce. – Jesteśmy zaszczyceni propozycją udziału w spływie, tym bardziej, że cel jest szczytny. Liczę także na ciekawe rozmowy służące rozwojowi naszego regionu – mówi Andrzej Abako.

Na spotkanie cieszy się także przewodniczący powiatowych radnych. – To miejsce wybrałem świadomie na miejsce mojego życia, bo nie ma piękniejszej kraina niż Warmia. Łyna ze swoimi meandrami jest wymarzonym miejscem na spływ kajakowy, który jednocześnie jest świetną promocją powiatu olsztyńskiego – dodaje Jerzy Laskowski.

Trasa spływu rozpoczyna się od mostu przy jeziorze Mosąg, między Barkwedą a Brąswałdem w gminie Dywity, kończy zaś na przystani w Kłódce, koło Cerkiewnika w gminie Dobre Miasto. W trakcie spotkania uczestnicy połączą się z szefem WOŚP Jurkiem Owsiakiem.

Początek spływu, sobota, 12.06.2021 r. ok. godz. 11.00.