Pierwszy Warmiński Dwubój Flisacki

26.05.2011

Andrzej Małyszko, niestrudzony badacz, odkrywca i miłośnik Warmii z_ podolsztyńskiej Rusi jest pomysłodawcą kolejnej imprezy rekreacyjnej dla aktywnych mieszkańców Olsztyna i powiatu. Po reaktywacji rajdu Gościńcem Niborskim, który cieszy się dużym zainteresowaniem tym razem będzie można wziąć udział w I Warmińskim Dwuboju Flisackim, który odbędzie się 28 maja.

Flisacy spływali Łyną już przed wojną, więc warto wrócić do tej tradycji w nieco zmienionej formie - mówi Andrzej Małyszko. - Oprócz spływania Łyną uczestnicy będą też jeździć na rowerach.
Zbiórka uczestników spływu odbędzie się o godz. 10 na skwerze przy zamku od strony ul. Nowowiejskiego (okolice Mostu Młyńskiego). Rowery pozostawione przez uczestników spływu będą zabezpieczone przez Straż Miejską. O godz. 10.30 wyjazd autobusem do Rusi, gdzie o godz. 11.30 odbędzie się start spływu z Rusi (z przystani). Dopłynięcie do Mostu Młyńskiego nastąpi około godz. 16 gdzie uczestnicy spływu przesiadają się na rowery i wracają do Rusi. Na godz. 17 zaplanowano ognisko. Uwaga: każdy chętny może dołączyć do spływu z dowolnym „pływadłem".