Pierwszy Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Olsztynku

„Aj, aj dziewczionka", „Kałakolczik", czy kultowe „Zawsze niech będzie słońce"_ - to tytuły piosenek, które zabrzmiały w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Olsztynku podczas I Ogólnoszkolnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej. Zwycięzcy konkursu zostali zgłoszeni do ogólnopolskiego konkursu, który odbędzie się w marcu tego roku w Łodzi.

Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu, który odbył się w piątek 19 stycznia w kinie „Grunwald" była Jolanta Stejer, nauczycielka języka rosyjskiego w Zespole Szkół w Olsztynku. W konkursie brało udział 11 uczniów:
Magda Kowalska - klasa III LO, Zuzanna Murzynowska - klasa Ia Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Aneta Soliwoda - klasa I TH, Martyna Mackiewicz - klasa I TH, Monika Ptaszkowska - klasa I TH, Paulina Kubanek - klasa I TH, Milena Makuch - klasa III TH, Joanna Gąsiorowska - klasa III TH, Paulina Milewska - klasa II LO, Łukasz Leszczyński i Daniel Tomaszewski z klasy IV TH.  Uczestnicy konkursu wybrali piosenki znane na terenie Rosji, często zajmujące czołowe miejsca na listach przebojów. Jury miało trudny wybór, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym talentem muzycznym. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Milena Makuch, II miejsce - Zuzanna Murzynowska, a III miejsce - Joanna Gąsiorowska.
- Świetne show dali chłopcy, którzy wykonali utwór „ Aj, aj dziewczionka" z wymyślonym przez siebie układem choreograficznym - mówi Jolanta Stejer.
Zwycięzcy konkursu zostali zgłoszeni do II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej, który odbędzie się w marcu tego roku w Łodzi. W II części festiwalu zaprezentowali się pracownicy szkoły i uzdolniona muzycznie młodzież. Słowa uznania należą się rodzącemu się talentowi, młodziutkiej skrzypaczce, Wiktorii Siwiec. Podczas występu akompaniował jej pracownik szkoły Stanisław Wodkiewicz, dla którego muzyka to całe życie. Duet wzbudził ogromny aplauz publiczności. Należy wspomnieć również o występie Beaty Bukowskiej, nauczycielki matematyki, która zaśpiewała piosenkę „Kałakolczik". Porywający był też występ Sławomira Jędruszewskiego,  nauczyciela przedmiotów gastronomicznych, który wspólnie z publicznością zaśpiewał „Zawsze niech będzie słońce". Na zakończenie Mateusz Remiszewski z kl. I TH zaprezentował swoje umiejętności muzyczne i zagrał na perkusji utwór instrumentalny.

_

Jak podkreślają organizatorzy zrealizowanie przedsięwzięcia było możliwe dzięki ofiarności sponsorów: RTV Zdzisław Wyszkowski, TOPMARKET, Salon Kosmetyczny „Beata", sklepy „Carrefour", Waldemar Mikitiuk, „Edyta" i „Your Style". Dzięki ich dobrej woli zwycięzcy  konkursu otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy prezenty. Grand Prix, klucz wiolinowy, ufundowała Ewa Orłowska, dyrektor Zespołu Szkół w Olsztynku.
- Konkurs udowodnił, że wśród nas jest wiele osób utalentowanych, a takie przedsięwzięcia dają im możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności - mówi Jolanta Stejer.
Wszyscy uczestnicy konkursu nagrali swoją pierwszą płytę, z wykonywaną przez siebie  piosenką rosyjską, w profesjonalnym studio nagraniowym. Za to należą się ogromne podziękowania dla Marka Bieńkowskiego z Nidzicy. Dyrektor Zespołu Szkół w Olsztynku, Ewa Orłowska oraz organizator konkursu, Jolanta Stejer dziękują  wszystkim za okazaną pomoc, a w szczególności słowa podziękowania kierują do Wiesława Gąsiorowskiego za profesjonalną oprawę muzyczną koncertu.

_