Pierwsze prace w Olsztynku, wkrótce przetarg

25.02.2022
W Olsztynku rozpoczęto porządkowanie terenu pod budowę Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia przy Zespole Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku.

Zostaną usunięte 33 drzewa na podstawie wydanego pozwolenia przez Urząd Miejski w Olsztynku, ale zaplanowano nasadzenia w innych miejscach. Kolejny etap to przebudowa linii napowietrznych Energa. Przypomnijmy. Pierwszy „pro sportowy” etap budowy Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia w Olsztynku ma kosztować 15 milionów złotych. Dziesięć procent tej kwoty (1,5 mln zł) pochodzić będzie z budżetów Powiatu Olsztyńskiego oraz Gminy Olsztynek, a reszta – 13,5 mln zł – to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

W dwukondygnacyjnym obiekcie znajdą się hala sportowo-widowiskowa z zapleczem umożliwiającym zarówno prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży oraz rozgrywek sportowych (meczów piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki), jak i organizację imprez kulturalno-rozrywkowych. W razie potrzeby – pandemii lub w przypadku klęsk żywiołowych będzie on mógł służyć jako szpital tymczasowy (ok. 50 łóżek z możliwością poszerzenia tej liczby do 80). Obecnie przygotowujemy się do ogłoszenia w marcu przetargu, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Będzie on musiał opracować i zrealizować projekt budowlany.
 
Fot. Zespół Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku