Uczta pierogowa coraz bliżej

13.08.2014
Ze szczupakiem, z miętą i twarogiem, szlacheckie i wiele, wiele innych pierogów będzie można spróbować już w najbliższą sobotę 16 sierpnia w Biesowie koło Biskupca. Po raz ósmy odbędzie się tam Warmińska Uczta Pierogowa. W tym roku gospodynie nalepiły aż 35. tysięcy tych polskich przysmaków. Powiat Olsztyński wsparł wydarzenie finansowo.

Impreza w Biesowie ma już swoich stałych fanów. Co roku przewija się przez cały dzień  około 5-6 tysięcy osób. – W tym roku również liczymy na dużą frekwencję, mówi Janusz Radziszewski, radny Powiatu Olsztyńskiego, a zarazem koordynator imprezy od jej pierwszej edycji. – Zamówiliśmy ładną pogodę, mamy pierogi dla każdego i muzykę dla każdego. Zapraszamy w sobotę na dobrą zabawę do Biesowa – zachęca radny. Pierogi przygotowały sołectwa: Biesowo, Wilimy, Czerwonka, Kobułty oraz Forum Kobiet z Rzecka.

Oficjalne otwarcie nastąpi o godzinie 14.00. Impreza potrwa do późnych godzin wieczornych. W programie zaplanowano kiermasze pierogów, konkursy kulinarne i wiedzy o Warmii oraz koncerty.

Organizatorzy: Urząd Miasta w Biskupcu, Sołectwo Biesowo, Biskupiecki Dom Kultury