Pejzaże Warmii - wystawa

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza na wystawę malarstwa Andrzeja Zielińskiego pn. "Pejzaże Warmii".
Wernisaż odbędzie się 12 lutego (czwartek) o godz. 18:00 w Skansenie Miejskim-Muzeum przy ul. Sowińskiego.

Andrzej Zieliński to artysta - malarz, urodzony 23 sierpnia 1954 r. w Szczecinie, mieszkaniec Braniewa. Tworzy w różnych technikach malarskich. Posługuje się akwarelą, pastelem, tworzy rysunki i grafiki. Tematyka jego prac jest różnorodna. Można w nich odnaleźć pejzaż warmiński, a także tematy wiejskie i historyczne. W jego twórczości dominują prace pełne wrażliwości i wnikliwej obserwacji, które autor realizuje najczęściej w technice akwareli. W malarstwie olejnym i akrylowym widać fascynacje romantycznym malarstwem XIX wieku. Stara się, być wierny klasycznym zasadom, wzbogacać swoje obrazy o nowoczesne podejście, stosując faktury, pasty akrylowe itp. Jest autorem m.in. cyklu 14-tu dużych płócien Drogi Krzyżowej do Bazyliki Mniejszej w Braniewie, projektantem Pomnika Sybiraków w Braniewie, ilustrował tomiki poezji lokalnych autorów i książki Romana Stinziga z Gdańska.

Jako lubiany instruktor, stara się pokazywać uczestnikom prowadzonych przez siebie zajęć, pozytywną stronę życia i piękno krajobrazu
o każdej porze roku. Jest tez organizatorem organizator plenerów i warsztatów malarskich. W latach 80. założył wraz z przyjaciółmi Towarzystwo Przyjaciół Sztuki. Członek SPIFA w Bydgoszczy.

Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą. Jego prace można było oglądać, m.in. w Niemczech : Achen, w Polsce: Bydgoszczy, Elblągu, Pieniężnie. wiele z jego prac znajduje się w kolekcjach prywatnych w Rosji, Niemczech, Austrii, Kanadzie i Holandii.
(materiały CKB w Dobrym Mieście)