IV Pajtuńskie Spotkania Sztuk Różnych - 28 lipca 2018r

Już po raz czwarty w sobotę dnia 28 07 2018r w siedlisku " Twój Czas" (u sołtyski ) odbędą się "IV Pajtuńskie Spotkania Sztuk Różnych" organizowane przez sołectwo Pajtuny i Nieformalną Grupę Aktywne Pajtuny.

Pajtuńskie Spotkania .... mają charakter pikniku i stały się imprezą cykliczną.

Dają społeczności lokalnej, turystom i innym przyjezdnym gościom, możliwość rodzinnego uczestnictwa w warsztatach artystycznych, które każdego roku obejmują kolejny rodzaj sztuki, techniki wypowiedzi.

Pajtuńskie Spotkania, to też koncerty plenerowe, na których występują zespoły reprezentujące corocznie inny gatunek muzyki, skupiając coraz większe rzesze słuchaczy. Spotkania....służą integracji miejscowej i okolicznej ludności oraz wszystkich uczestników. Promocji wsi, a także są alternatywą spędzenia aktywnie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Tegoroczne warsztaty będą spotkaniem z kaligrafią i nietuzinkową grafiką.Poprowadzi je Zbigniew Urbalewicz artysta grafik, pracujący na co dzień jako wykładowca Instytutu Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie.Wielbiciel i propagator sztuki kaligrafii wykonywanej narzędziami tradycyjnymi i eksperymentami.

Z koncertami wystąpią w tym roku po raz pierwszy, dwa zespoły.

Krůk to zespół, który tworzy autorską muzyką magiczną, zabierając nas w podróż po krainach ze starosłowiańskich mitów, baśni i legend.

Żywiołak – polska grupa muzyczna tworząca muzykę w stylu folk.

WARTO PRZYJŚĆ!

NA INTERESUJĄCE WARSZTATY I NA KONCERT w urokliwym plenerze,

NA ATRAKCJE PLENEROWE, PIWKO, na niecodzienny CATERING
NA WSPÓLNE SPĘDZENIE SOBOTNIEGO POPOŁUDNIA

Możliwość rozbicia namiotu na siedliskowej polanie, odpłatnie. Będzie dostępne zaplecze sanitarne, wiata i miejsce na ognisko.

pajtunskie poprawiony baner