Olsztynek zaprasza na jarmark wielkanocny

Tradycyjnie na tydzień przed świętami w Olsztynku odbędzie się jarmark wielkanocny. Już 24 marca olsztynecki rynek miejski wypełni się świątecznymi wypiekami, przysmakami i ozdobami. Odbędą się również prezentacje i warsztaty wielkanocne.

Tegoroczny jarmark rozpocznie się o godzinie 11:00 kiermaszem świątecznym. Udział w nim zapowiedziało blisko 50 wystawców. Na straganach znajdziemy świąteczne wypieki, domowe wędliny, miody, przyprawy i zioła, a także pisanki, tradycyjne palmy i ręcznie robione ozdoby wielkanocne. W Urzędzie Miejskim w Olsztynku będzie można wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, cieszących się zazwyczaj dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Będzie można wykonać palemkę wielkanocną, ozdoby świąteczne oraz dekorować ciastka. O tradycyjnych smakach wielkanocnych przypomni Zespół Szkół w Olsztynku, którego uczniowie przygotują świąteczne warsztaty kulinarne dla najmłodszych.

Na scenie plenerowej z wielkanocnymi prezentacjami wystąpią dzieci i młodzież z olsztyneckich szkół i przedszkoli oraz zespoły z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną oraz plastyczny „WIOSNA, ACH TO TY...”. Ponadto imprezie towarzyszyć będą wiosenne gry i zabawy wielkanocne m.in. szukanie zajączka.

Jarmark odbędzie się w godz. 11:00-15:00 w centrum Olsztynka. Organizatorami Jarmarku są: Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku, Gmina Olsztynek.