Ogólnopolski Turniej Tańca

Blisko 200 par przyjechało do Biskupca by wziąć udział w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza FOCUS 2016.
Imprezę zorganizowano 10 kwietnia 2016 roku w miejskiej hali sportowo-widowiskowej. Zmagania zawodników w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych odbywały się w trzech turach. Największą uwagę przyciągnęła gala wieczorna. Poprowadziła ją jurorka telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami” Iwona Pavlović. – Z radością przyjęłam zaproszenie przyjazdu do Biskupca. Stałam się częścią historii, bo to historyczne wydarzenie: pierwszy taki turniej w tym mieście – powiedziała znana tancerka.

Oprócz par turniejowych na parkiecie zaprezentowały swoje umiejętności także: przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Jacka i Agatki”, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka oraz gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Węgoju.

- W Biskupcu wiele dyscyplin sportowych cieszy się popularnością. To m.in. piłka nożna i siatkówka. Trenują u nas także freerunnerzy. Oceniając po liczbie par biorących udział w turnieju i dużej publiczności, jaką przyciągnęły możemy stwierdzić, że do grupy lubianych u nas dyscyplin dołącza  taniec towarzyski – mówił w czasie imprezy Kamil Kozłowski, burmistrz Biskupca. I zapowiedział, że to nie ostatni taki turniej w Biskupcu.