O problemach i bezpieczeństwie młodzieży - DEBATA

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie oraz Komenda Miejska Policji w Olsztynie organizują debatę ewaluacyjną „Zachowania dysfunkcyjne oraz profilaktyka uzależnień młodzieży na terenie powiatu olsztyńskiego”.

Odbędzie się ona 21 listopada o godz. 12 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Przedsięwzięcie to daje możliwość konstruktywnej wymiany doświadczeń, myśli  i informacji, mających na celu diagnozowanie zagrożeń oraz określenie skutecznych działań podejmowanych w celu utrzymania szeroko rozumianego bezpieczeństwa młodych osób.

Podczas debaty omówione zostaną następujące obszary:

• problematyka prób samobójczych oraz samookaleczeń wśród młodzieży,
  • wpływ substancji psychoaktywnych na zdrowie i życie młodych osób,
  • odpowiedzialność prawna nieletnich,
  • ochrona prawna nauczycieli,

Do udziału w debacie zapraszamy mieszkańców powiatu olsztyńskiego, zwłaszcza dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli, pedagogów, psychologów, rodziców uczniów lokalnych szkół oraz wszystkich innych zainteresowanych.

Debata organizowana jest w ramach realizacji projektu pn. „NOL-ek – Mobilne centrum bezpieczeństwa powiatu olsztyńskiego" finansowanego w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024".