Nowy sprzęt dla OSP w Bartągu

Fot. Monika Nowakowska

Nowy sprzęt o wartości 96 tys. zł trafił do strażaków z OSP Bartąg. Odebrali go z rąk Andrzeja Abako, starosty olsztyńskiego oraz Michała Kontraktowicza, wójta Stawigudy. Co otrzymali ochotnicy? Przekazano im m.in. namiot ratowniczy, noktowizor, wannę wyłapującą, lornetkę z dalmierzem, urządzenie GPS, pompę, przedłużacze, specjalne torby, nosze, nagrzewnice. Sprzęt pomoże strażakom przy prowadzonych akcjach, a tych mają wiele.

- Cieszę się, gdy jednostki OSP są doposażane w sprzęt wspierający działania ratujące życie i dobytek ludzi. To specjalistyczny zestaw, jaki zakupiliśmy do magazynu kryzysowego RCB. Posłuży on podczas akcji związanych, m.in. z powodziami, bo przecież lokalne podtopienia są częste na tym obszarze, przy wydarzeniach drogowych czy też przy poszukiwaniu osób – mówi starosta Andrzej Abako.

Jednostka z Bartąga jest pierwszą obdarowaną, sprzęt trafi w późniejszym czasie również do innych OSP w powiecie olsztyńskim.