Nowe radiowozy dla Policji

Już niebawem na drogach powiatu będzie można zobaczyć dwa nowe auta marki Hyundai i30, które dzisiaj starosta olsztyński wspólnie z Komendantem Komendy Miejskiej Policji przekazali do komisariatów w Olsztynku i Biskupcu. Powiat Olsztyński dofinansował zakup radiowozów.

Samochody kosztowały prawie 112 tysięcy złotych. Powiat przekazał 70 tysięcy, pozostałe środki pochodzą z Komendy Głównej Policji.

- Rolą samorządu są m.in. działania, które pozwalają mieszkańcom powiatu czuć się bezpiecznie - mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. - Z całą pewnością nowe auta zwiększą mobilność Policji, a tym samym wpłyną na poprawę bezpieczeństwa.

Nowo zakupione samochody mają 115-konne silniki diesla i nadwozia typu combi. Oba auta to oznakowane radiowozy. W Olsztynku nowy Hyundai trafi do zespołu prewencji, natomiast w Biskupcu do rewiru dzielnicowych.

- Bardzo się cieszymy bo jest to auto dla nas niezbędne. Do tej pory jednym samochodem musieli dzielić się zarówno dzielnicowi, jak i policjanci z sekcji patrolowo interwencyjnej - mówi Robert Stangreciak, zastępca Komendanta Komisariatu w Biskupcu.

Radości z przekazania nowych aut nie kryje również Komendant Miejski Policji w Olsztynie Andrzej Góźdź:

- Nowy sprzęt stanowić będzie istotne wsparcie codziennej służby w obu komisariatach. Nie ukrywam, że to wsparcie ma dla nas ogromne znaczenie. Cieszę się, że współpraca z powiatem układa się tak wzorcowo!

Dobrą prognozą na przyszłoś są również słowa starosty olsztyńskiego:

- Mam nadzieję, że w przyszłości samorząd powiatowy i Komenda Miejska Policji w Olsztynie będą mogły podjąć kolejne działania na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu olsztyńskiego.

_

_

_