Nawigator

Poradnik po prawach pacjenta
Poradnik po prawach pacjenta - Rzecznik Praw Pacjenta

Na stronie Rzecznika Praw Pacjenta zamieszczono Nawigator Pacjenta – praktyczny przewodnik w formie poradnika, ułatwiający poruszanie się po systemie ochrony zdrowia.

Z   założenia Nawigator to praktyczny poradnik, narzędzie w szybszym uzyskaniu informacji  jak poruszać się w systemie ochrony zdrowia, by proces leczenia i uzyskiwania pomocy przebiegał jak najsprawniej.  Nawigator  stara się  także w jak najprostszy sposób odpowiedz na   pytania,  które mogą nurtować pacjentów. Daje także  Państwu wiedzę  na temat praw pacjenta, wynikających z ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Pośród poruszonych tematów  w poradniku znalazły się  informacje o m.in. działaniu podstawowej opieki zdrowotnej i opieki koordynowanej, możliwości korzystania z pomocy oferowanej przez szpitalny oddział ratunkowy, zasady refundacji leków oraz profilaktyka zdrowotna.

Nawigator Pacjenta oraz więcej informacji można znaleźć na stronie Rzecznika Praw Pacjenta pod linkiem: www.gov.pl/web/rpp/nawigator-pacjenta-praktyczny-poradnik-jak-poruszac-sie-po-systemie-ochrony-zdrowia