Nakręć się na festiwal

05.09.2017
Wielkie kino zaczyna się od małych kroków. Weź kamerę lub telefon, nakręć swoje otoczenie i wyślij na konkurs. Zespół Szkół w Olsztynku właśnie ogłosił piątą edycję Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja przestrzeń. Młodzież może zgłaszać filmy na dwa konkursy filmowe.

Młodzieżowy Festiwal Filmowy to już stały punkt w olsztyneckim kalendarzu imprez kulturalnych. Organizowany jest od 2013 roku. Ma charakter ogólnopolski i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Festiwal jest przestrzenią dla młodzieży do przedstawienia swojego otoczenia, osobistych doświadczeń i obserwacji za pomocą kamery, czy nawet telefonu komórkowego.

W ramach tegorocznej edycji odbędą się dwa konkursy filmowe. Przedmiotem pierwszego z nich są krótkie filmy (do 10 minut), w dowolnej konwencji, inspirowane otaczającą rzeczywistością. Na drugi konkurs można zgłaszać spoty społeczne (do 60 sekund), prezentujące zagrożenia, przed jakimi stoi współczesny człowiek. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 19 października 2017 r. (decyduje data dostarczenia projektu do Organizatora). Najlepsze produkcje poznamy 26 października podczas Gali w Kinie „GRUNWALD" w Olsztynku, która będzie zwieńczeniem festiwalu. Regulamin Konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej www.zamek.edu.pl w zakładce Edukacja filmowa.

Konkursy filmowe są częścią Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja przestrzeń, w ramach którego w Pracowni Filmoteki Szkolnej, działającej przy Zespole Szkół w Olsztynku (jedynej w województwie warmińsko-mazurskim, ufundowanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej), odbędą się również spotkania z twórcami, warsztaty filmowe oraz projekcje filmów pozakonkursowych.

Patronem Festiwalu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Festiwal uzyskał dofinansowanie ze środków Powiatu Olsztyńskiego.

Partnerami Festiwalu są: Gmina Olsztynek, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Filmoteka Narodowa i Filmoteka Szkolna. Organizatorami Festiwalu są: Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku, Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek w Olsztynku.