Najlepsi z wiedzy o bezpieczeństwie powszechnym

26.02.2024

W Regionalnym Centrum Bezpieczeństwa w Olsztynie 26 lutego 2024 r. odbyły się powiatowe eliminacje międzyszkolne Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym.

Celem olimpiady jest popularyzowanie problematyki bezpieczeństwa i ochrony ludności wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz przygotowanie jej do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

Zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście i to oni będą reprezentować powiat olsztyński w finale wojewódzkim, który odbędzie się 22 marca 2024 r. w Warmińsko-Mazurskiem Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Trzymamy kciuki!