Mury hali w Dobrym Mieście pną się w górę

Najtrudniejszy etap prac ziemnych i fundamentowych przy największej powiatowej inwestycji sportowej już się zakończył. Nowa hala widowiskowo-sportowa, która powstaje przy Zespole Szkół w Dobrym Mieście pnie się szybko w górę.

_

Inwestycja finansowana przez Powiat Olsztyński i w jednej trzeciej ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej rozpoczęła się w maju. Wykonawca, Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne "SANMEL" z Brodnicy, intensywnie pracuje nad tym, aby terminowo wykonać zadanie. Obiekt będzie się składał z sali gimnastycznej o wymiarach 18 na 30 metrów oraz zaplecze socjalno-sanitarne (pomieszczenia: trenera, szatnie, sanitariaty, pomieszczenia gospodarcze i techniczne). Widownia będzie liczyć 131 miejsc, a sama hala ma być połączona bezpośrednim łącznikiem ze szkołą. Obiekt będzie wyposażony i przystosowany do uprawiania wielu dyscyplin sportowych m.in.: siatkówki, koszykówki czy tenisa. Jednocześnie hala będzie pełnić funkcje kulturowe i oświatowe.
Koszt inwestycji rozpoczętej w maju to 3 miliony złotych. Nad prawidłowym przebiegiem prac na bieżąco czuwa grono osób żywo zainteresowanych terminowym zakończeniem realizacji projektu.
- Współpraca przebiega bezproblemowo, wszystkie napotykane trudności są błyskawicznie rozwiązywane na naradach z wykonawcą, projektantem, inspektorem nadzoru, a także przedstawicielem ZS w Dobrym Mieście - mówi Krystyna Mathoes, dyrektor Wydziału Inwestycji i Funduszy UE w olsztyńskim starostwie.
Dyrektor Zespołu Szkół w Dobrym Mieście, Andrzej Wonia z dużym zainteresowaniem  przygląda się postępom na budowie.
- Jest to bardzo ważna inwestycja nie tylko dla szkoły, ale dla całego miasta – mówi Andrzej Wonia. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów na budowie i cieszymy się, że taki obiekt powstaje i wkrótce będą z niego korzystać uczniowie, a także mieszkańcy Dobrego Miasta.
Najbardziej niecierpliwi z pewnością są uczniowie, którzy już nie mogą doczekać się, kiedy zagrają pierwszy mecz w nowej hali. Już niedługo będą oni mogli uprawiać sport w doskonałych warunkach. Obiekt zgodnie z harmonogramem ma zostać oddany do użytku na przełomie dwóch szkolnych semestrów. Wszystko wskazuje na to, że na początku 2014 roku uczniowie powiatowego ZS i mieszkańcy Dobrego Miasta będą korzystać z ładnej, nowoczesnej hali.