Molesta Ewenement w Dobrym Mieście

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza 22 maja 2015 na koncert grupy Molesta Ewenement do Stodoły Kultury w Dobrym Mieście przy ul. Górnej 22.

BILETY: przedsprzedaż - 25 zł, w dniu koncertu - 30 zł

MOLESTA EWENEMENT

W 1994 roku gdzieś między podwórkami dzielnic Ursynowa i Służewca powstał projekt Mistik Molesta. Włodi i Vienio w domowym studiu Dj’a Volta nagrywają pierwsze kawałki. Niedługo potem debiutują na składance Smak Beat Records kawałkiem pt. „Osiedlowe akcje”. Dobre recenzje i pozytywne reakcje otoczenia motywują chłopaków do nagrania całego krążka.

W 1997 roku ukazuje się pierwszy album „Skandal”. Materiał ujawnia oblicze ulicznego rapu wyznaczając nowy kierunek w polskim hip-hop’ie. Płytę produkuje wraz z chłopakami Dj Volt a w kawałkach pojawiają się gościnnie Pele, Wilku, Kaczy i Hada. Następny rok to kolejny materiał – druga płyta „Molesta Ewenement”, jej tytuł zostaje oficjalnie nazwą zespołu. Ewenement rozpoczyna działalność koncertową i od samego początku na scenie towarzyszą im Pele, Wilku i Kaczy.

Wydany po trzech latach album „Taka płyta...” powoduje zmiany. Kaczy wraz z Hadą tworzą Proceder a Wilku z Pelsonem dołączają oficjalnie do składu Molesty. W między czasie w różnych konfiguracjach występują na składankach Dja Volta. Album „Taka płyta…” realizowany jest już jednak bez udziału Volta. Molesta podejmuje współpracę z Majkim i Korzeniem.

Następnym owocem kooperacji jest album producencki „Radio 5G FM”. Na płycie pojawia się mnóstwo gości: WNB, Peel Motyw, Koras, Fu, Pono, Wilku, Bilon i oczywiście twórcy warstwy muzycznej Włodi, Vienio i Pelson. Kolejne lata to czas solowych projektów. Vienio i Pelson wydają pierwszą część serii „Autentyk”, Włodi solówkę „Jak nowo narodzony” a Wilku z Bilonem wchodzą do studia realizować „Klucz” Hemp Gru .

Rok 2004 to rok, w którym ukazuje się kolejna część serii „Autentyk”, pierwszy album Hemp Gru i druga solowa płyta Włodiego „W”. Kolejny rok to ostatnia część trylogii „Autentyk” i realizacja autorskiej płyty Peslona „Sensi”. W 2006 Molesta Ewenement powraca do studia i nagrywa czwartą płytę ”Nigdy nie mów nigdy”, która jest kontynuacja pierwotnej stylistyki. Płyta otrzymuje Status Złotej.

Następnie z zespołu odchodzi Wilku (2007), wtedy też kształtuje się ostateczny skład grupy, którą do teraz tworzą Vienio, Włodi, Pelson oraz DJ B.
„Molesta i Kumple” album z 2008 roku to kolejna Złota Płyta w dorobku zespołu. Później pojawiają się jeszcze dwa koncertowe wydawnictwa.
Kolejne lata to wydawnictwa solowe Pelsona „3854 i 3 Krok”, Vienia „Etos 2010”, „Vienio vs West Side Crew” oraz wydany w 2013 „Profil Pokoleń”.
Rok 2014 był płodny muzycznie. Muzycy wydali kolejne solowe albumy: uznany za jeden z najlepszych albumów roku „ Wszystko z Dymem” Włodiego, „Etos 2” Vienia i „186 dni” Pelsona.

W 2015 ukaże się długo oczekiwany przez fanów album zespołu.

Więcej na FB Molesta: https://www.facebook.com/molestaofficial?fref=ts

YouTube Molesta: www.youtube.com/user/MOLESTAtv/videos

Koncertowi towarzyszyć będą supporty:
Czarny Charakter/Magier: https://www.youtube.com/watch?v=ach5_hP2bGM&feature=youtu.be

POZA ZASIĘGIEM: https://www.youtube.com/watch?v=tIRM6DSqh24&list=PLywBhRDTITquSfg-YZQWGD4huPCZstJGZ&index=1