Młodzi bokserzy z powiatu na zawodowej gali w Uranii

Trzech młodych pięściarzy UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego otrzyma szansę pokazania swoich umiejętności tuż przez zawodową galą Olsztyn Boxing Night, która w piątek 17 września odbędzie się w hali Urania. Pojedynki bokserów PIRS rozpoczną się około godz. 19.30.

_
Młodzi bokserzy UKSW PIRS z legendarnym trenerem Andrzejem Gmitrukiem

Jacek Smoliński, prezes i trener Uczniowskiego Klubu Sportów Walki PIRS Powiatu Olsztyńskiego mówi, że występ młodych bokserów tuż przed zawodową galą boksu, to znakomita okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności.
- Cieszę się, że o działalności naszego klubu dowie się tak dużo osób - mówi Jacek Smoliński. - Liczę, że nasz udział w zawodowej gali przyczyni się do jeszcze bardziej prężnego rozwoju pięściarstwa w Olsztynie i w powiecie olsztyńskim.   
Na ringu w Uranii około godz. 19.30, czyli tuż przed walkami zawodowców na pewno zobaczymy utalentowanych braci Tuchewiczów ze Świątek. 14-letni Kamil Tuchewicz stoczy trzyrundowy pojedynek z Maciejem Jóźwikiem z Gwardii Szczytno, a jego o rok starszy brat Rafał zmierzy się z Norbertem Borzęckim z klubu Champion Nowy Dwór Mazowiecki. Jeśli wystarczy czasu w ringu pokaże się także 14-letni Nikodem Waszkiewicz z UKSW PIRS, który zawalczy z Adrianem Przecioską z Gwardii Szczytno.
- Mogę tylko powiedzieć, że chłopcy są bardzo podekscytowani możliwością stoczenia walk przed tak dużą imprezą z udziałem zawodowców - mówi Jacek Smoliński.
Wicestarosta Arkadiusz Paturej podkreśla, że udział UKSW PIRS w zawodowej gali, to duży impuls rozwojowy dla klubu z Olsztyna i powiatu.
- Klub działa już wiele lat, ale to właśnie dzięki gali i klub, i sam boks może przebić się do szerszej grupy odbiorców - uważa Arkadiusz Paturej. - To właśnie po takich wydarzeniach, jakimi są zawodowe gale, do klubów bokserskich zaczyna się zgłaszać więcej młodych osób, które chcą spróbować swoich sił w boksie.  
Na samej gali będzie można obejrzeć siedem zawodowych pojedynków, w których wystąpią zawodnicy z temu trenera Andrzeja Gmitruka: Norbert Dąbrowski i Mateusz Malujda (obaj zadebiutują na zawodowym ringu), Łukasz Maciec, Dariusz Sęk, Maciej Sulęcki, Roman „Lwie Serce" Skharupa (mistrz Intercontinental WBF) oraz w walce wieczoru o pas mistrza świata federacji TWBA w wadze super średniej Piotr „Wilk" Wilczewski. Na gali będzie można zobaczyć także dwa pojedynki w formule MMA. Olsztyniakom pokażą się waleczni: Przemysław Zbiciak i Łukasz Porębski z klubu Arrachion Olsztyn.
Starostwo Powiatowe w Olsztynie wsparło finansowo Olsztyn Boxing Night.

_
Wspólnego zdjęcia nie odmówił też główny bohater gali, czyli Piotr "Wilk" Wilczewski