Mistrzowie piłki halowej uczą się w Biskupcu

Już po raz dziewiąty odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych "Zamek CUP 2018" o Puchar Przechodni Starosty Olsztyńskiego. Zawody miały miejsce 28 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku. Uroczystego otwarcia dokonali: wicestarosta olsztyński Joanna Michalska oraz burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko.

Wśród gości znaleźli się m.in. wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Olsztynie Bogumił Kuźniewski, radny Jerzy Tytz oraz dyrektor Zespołu Szkół w Olsztynku Ewa Orłowska.

Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „AVIATOR”, działający przy Zespole Szkół w Olsztynku. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z powiatu olsztyńskiego:
• Zespół Szkół w Olsztynku
• Zespół Szkół w Biskupcu
• Zespół Szkół w Dobrym Mieście
• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jezioranach
• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku.
Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Rozegrano 10 meczów, wszystkie na wysokim poziomie. Rywalizacja była zacięta, ale przebiegała zgodnie z zasadą fair play. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Zespołu Szkół w Biskupcu .
Klasyfikacja końcowa:
1. ZS Biskupiec
2. ZS Olsztynek
3. ZS Dobre Miasto
4. SP nr 1 Olsztynek
5. ZSP Jeziorany
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone pucharami starosty olsztyńskiego i medalami, które ufundował Zarząd UKS „AVIATOR”. Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Ewa Orłowska, Bogumił Kuźniewski, Jerzy Tytz oraz Marek Bartkowski.

Podczas turnieju wyłoniono najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza, do których również trafiły statuetki ufundowane przez Zarząd UKS „AVIATOR”.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Radosław Saramak z Zespołu Szkół w Biskupcu. Najlepszym strzelcem - Arkadiusz Ożóg z Zespołu Szkół w Olsztynku, zdobywając 12 bramek, a bramkarzem turnieju - zawodnik Zespołu Szkół w Dobrym Mieście Kacper Barszcz. Wszystkim wyróżnionym zawodnikom gratulujemy.

- Działalność UKS „AVIATOR” możliwa jest dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta i Gminy Olsztynek, za co bardzo dziękujemy w imieniu wszystkich członków klubu. Składamy też podziękowania za smaczny posiłek i ciasta przygotowane przez uczniów Technikum Hotelarsko - Gastronomicznego oraz uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w Olsztynku pod opieką nauczycielek - Doroty Wiśniewskiej, Magdaleny Warmińskiej, Ewy Podhajnej, a także gospodarzowi obiektu - dyrektor Irenie Jędruszewskiej za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej. Dobre słowo należy się również wszystkim tym, którzy pomagali przy organizacji turnieju oraz kibicom - mówią Bogdan Sternicki i Grzegorz Rudziński, nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Olsztynku.