Mikołajkowa Akcja Charytatywna

To będą Mikołajki, które mogą zmienić życie Ksawerego. Chłopiec przyszedł na świat w sierpniu 2016 roku i od razu rozpoczął walkę o samodzielność. Od tamtej pory toczy ją codziennie. Na tej drodze wspierają go dzielnie rodzice. Wspólnie ciężko pracują, aby ich syn w przyszłości mógł samodzielnie chodzić. Niebawem wesprzeć Ksawerego będzie mógł każdy z nas.

Ksawery urodził się z zespołem wad wrodzonych - rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową, współistniejącym wodogłowiem, niedowładem kończyn dolnych, stopami końsko-szpotawymi i pęcherzem neurogennym. Ma również zespół Chiariego w stopniu 2. Od urodzenia mieszka z rodzicami w Olsztynku. Zaledwie w ciągu kilkunastu miesięcy swojego życia przeszedł już sześć operacji - zamknięcia przepukliny, wstawienia zastawki oraz cztery operacje wymiany układu zastawkowego z powodu jego dysfunkcji.

Aby w przyszłości Ksawery mógł w miarę normalanie funkcjonować potrzebuje stałej specjalistycznej opieki oraz intensywnej rehabilitacji. Leczenie jest kosztowne, ale przynosi efekty. Pomimo ciężkiego początku Ksawery ze swoimi rodzicami dzielnie walczy o to, aby w przyszłości mógł samodzielnie chodzić. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy sprawnie pełza, siedzi, a nawet zaczyna raczkować.

Niebawem wesprzeć Ksawerego będzie mógł każdy z nas, przybliżając go do osiągnięcia celu. Już 9 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Olsztynku odbędzie się Mikołajkowa Akcja Charytatywna, która zainauguruje zbiórkę funduszy na leczenie Ksawerego. W ramach akcji odbędą się świąteczne warsztaty, pokazy, konkursy, licytacje i występy artystyczne. Zwieńczeniem zbiórki będzie Olsztynecki Jarmark Wigilijny, który odbędzie się 17 grudnia w centrum miasta. Imprezie towarzyszyć będzie loteria oraz licytacje.

Zbiórka publiczna został zarejestrowana pod numerem 2017/744/OR. Jej organizatorem jest Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, która założyła Ksaweremu specjalne subkonto.

Poniżej dane, na które można dokonywać wpłat:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Konto: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem 30652 Kokosza Ksawery – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

Kontakt do organizatorów Akcji w Olsztynku: Robert Waraksa tel. 502 719 990, Emilia Witowicz tel. 513 016 468.

Plakat - Mikołajkowa Akcja Charytatwyna