Mercedes wśród mercedesów!

Napęd na cztery koła, wysokie podwozie i nowoczesne wyposażenie - tak krótko można scharakteryzować nowy ambulans, który dzisiaj został oficjalnie przekazany szpitalowi w Dobrym Mieście. Już od dwóch tygodni nowy Mercedes Sprinter 316 CDI służy mieszkańcom miasta i regionu. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie wojewody.

_

Wśród zaproszonych gości obecny był Jan Maścianica, wicewojewoda warmińsko-mazurski, obecni byli również przedstawiciele władz gminy, powiatu, duchowny oraz pracownicy szpitala. Wojewoda na zakup auta przekazał 321 tys. zł, szpital dołożył z własnego budżetu 102 tys. zł.
- Tak drogi i nowoczesny sprzęt nie jest żadną fanaberią, po prostu to była konieczność - tak o zakupie ambulansu mówił na spotkaniu wicewojewoda Jan Maścianica. - Pomimo wszystkich oporów i biurokratycznych przeszkód udało się dofinansować zakup nowej karetki.
Ambulans będzie ratować życie prawie 22 tysięcy osób z gminy Dobre Miasto, Świątki, dwóch miejscowości gminy Dywity, jednej  z gminy Jonkowo i dziewięciu z gminy Lubomino. Nowy mercedes zastąpi stary ambulans, który służył szpitalowi przez pięć lat.
- Stary samochód miał już zbyt duży przebieg, a do tego w trakcie wyjazdów zdarzały się drobne awarie - mówiła Maria Mielniczek, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście. - Na szczęście dla pacjenta i naszych ratowników kończyły się one tylko stresem. To co teraz mamy to jest mercedes wśród mercedesów - zachwalała Maria Mielniczek.
Dyrektor szpitala podczas uroczystości dziękowała za wsparcie finansowe wojewodzie oraz za zaangażowanie i wspólne działania Zarządowi Powiatu w Olsztynie. Zbigniew Szczypiński, członek Zarządu Powiatu życzył ratownikom, aby tych wyjazdów było jak najmniej i żeby nowy ambulans ze wszystkimi swoimi nowoczesnymi parametrami służył, jak najdłużej.
- Niestety tych wyjazdów jest dużo - mówił Karol Baciński , starszy ratownik medyczny. - Ale na szczęście mamy auto na miarę potrzeb tego rejonu. Jest szybciej, komfortowo, auto spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, a nowoczesny sprzęt pozwala nam na jeszcze lepszą pomoc i opiekę nad pacjentem.  

_

_