Mamy 39 stypendystów!

Blisko 100 osób uczestniczyło w uroczystej Gali Stypendialnej Fundacji "Fundusz Ziemi Olsztyńskiej", która odbyła się 23  września w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Beneficjentami stypendiów zostało 39 młodych mieszkańców powiatu olsztyńskiego - 21 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 18 studentów. 2 z nich otrzymało stypendium sportowe, 4 - artystyczne i 33 - naukowe.

- Bardzo się cieszymy, że możemy wesprzeć taką utalentowaną i mądrą młodzież. To będzie dla nas mobilizacją do tego, by zdobywać jeszcze więcej środków - mówiła prezes Fundacji Monika Hausman-Pniewska. .
Wyróżnionej młodzieży oraz ich rodzicom złożyła gratulacje starosta olsztyński Małgorzata Chyziak, pełniąca jednocześnie funkcję przewodniczącej Rady Fundacji. - Mam nadzieję, że tegoroczne stypendia chociaż w niewielkiej części pozwolą Wam na dalszą realizację pasji i zamierzeń - powiedziała starosta.

Uzdolniona młodzież zaprezentowała publiczności swoje umiejętności artystyczne podczas koncertu oraz wystawy prac plastycznych. Na stolikach zostały też rozłożone trofea sportowe beneficjentów. Imponujące były laudacje wygłaszane podczas wyróżniania poszczególnych stypendystów. Niektórzy z nich mogli się pochwalić średnią 5,6 a nawet 6,0 na świadectwie szkolnym!
Podczas Gali nie zabrakło serdecznych słów i chwil wzruszeń, które udzielały się wszystkim zgromadzonym. - Jestem pod wielkim wrażeniem uroczystości - mówiła jedna z mam stypendysty, który zaprezentował swoje umiejętności gry na gitarze. - Widzę, że mojemu synowi daje to jeszcze więcej energii i siły do dalszego rozwoju.

Tegoroczni stypendyści i kibicująca im publiczność:
panorama

W uroczystości wzięli udział m.in. współzałożyciele Fundacji - Elżbieta Bilińska-Wołodźko i Adam Sierzputowski, a także członkowie zarządu, komisji kwalifikacyjnej i rewizyjnej oraz rady fundacji - Danuta Jackiewicz, Mirosław Obrębski, Aneta Pawtel, Jarosław Złotkowski, Danuta Plucińska, Marek Szter. Nie zabrakło też samorządowców - radnego Rady Powiatu w Olsztynie Jerzego Laskowskiego, burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego i burmistrza Barczewa Lecha Jana Nitkowskiego.

Fundacja "Fundusz Ziemi Olsztyńskiej" istnieje od 2002 roku. Do chwili obecnej pomoc stypendialną otrzymało 601 osób na łączną kwotę 795 930 zł. Głównym donatorem jest samorząd Powiatu Olsztyńskiego, który w tym roku przeznaczył w budżecie na stypendia 48 tys. zł. Pozostałe środki pochodzą z wpływów z 1% podatku.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy!