Mammobus na Was czeka!

10.06.2021
Drogie panie, z pewnością zdajecie sobie sprawę, jak ważne jest Wasze zdrowie, ale my i tak Wam przypominamy - badajcie się, by zyskać spokój! Zapraszamy na mammografię!

W tych badaniach mogą wziąć udział ubezpieczone panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Wykonywane są one w mobilnej pracowni mammograficznej. Refunduje je NFZ.  Ważne - programem nie są objęte pacjentki, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.
Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 (trzeba przygotować dowód osobisty) lub na http://www.mammo.pl/formularz. Na badanie warto zabrać zdjęcia z poprzednich mammografii. Trzeba przyjść w maseczce w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na panie:

w Olsztynie – 7 i 8 lipca w godz. 10-17 przy markecie Kaufland, ul. Metalowa 2,

w Biskupcu - 7 lipca w godz. 8.30-11 przy Amfiteatrze Miejskim, ul. Niepodległości,

w Barczewie - 9 lipca w godz. 8-13 przy Przychodni Zdrowia, ul. Lipowa 2.

- Zachęcamy do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia - przekonuje Anna Niemirska z LUX MED Diagnostyka.

Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.