Malarstwo Elżbiety Bonieckiej-Milowicz

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza w środę 9 stycznia na wernisaż malarstwa Elżbiety Bonieckiej-Milowicz.

Urodziłam się w Gdańsku. Nieco obserwacji życia i studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych  (obecnie ASP) w Gdańsku spowodowały, że nauczyłam się tworzyć, realizuję swoje zainteresowania i marzenia. Dyplom uzyskałam w 1982 roku na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Malarstwa uczyłam się w pracowni, pod kierunkiem znakomitego mistrza prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Projektuję wnętrza, maluję i rysuję. Mieszam ze sobą różne techniki. Tematy, które poruszam dotyczą wszystkiego co nas otacza i integralnie łączy się z naturą. Brałam udział w wielu wystawach polskich i zagranicznych (Kanada, Francja, Anglia, Azory - Portugalia, Niemcy, Szwecja, Włochy, Dania, Chorwacja). W 2003 r. związałam się  z grupą artystyczną Try'kot oraz Eu Art. Museum, a od 2005 r. z artystycznym warmińsko-mazurskim Stowarzyszeniem Areszt Sztuki działając w zarządzie drugą kadencję. Obecnie mieszkam i tworzę w Olsztynie. W 2013 r. byłam pomysłodawcą i koordynatorem realizacji makiety starówki olsztyńskiej, odlanej z brązu, która stanęła na Rynku Starego Miasta w Olsztynie. W latach 2007-2013r. jako architekt wnętrz, brałam udział w realizacji programu Opera-cyjnego Rozwoju Polski Wschodniej, przy tworzeniu komplek-sów naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, jako architekt wnętrz. Za działalność artystyczną, otrzymałam nagrody: Prezydenta Miasta Olsztyna oraz  Mar-szałka  Województwa Warmińsko  Mazurskiego. W 2012 r. otrzymałam od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Skansen Miejski, ul. J. Sowińskiego 11 w Dobrym Mieście - godz. 18:00.

Bezpłatne zaproszenia do odebrania od 2 stycznia w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a, w godz. 9:00-17:00 z wyjątkiem środy w godz. 7:00-15:00