Likwidacja barier w szpitalu powiatowym

Przyjazne niepełnosprawnym, gruntownie odnowione i pachnące świeżością -_ tak wyglądają pomieszczenia, korytarz i hall przy wejściu głównym na parterze szpitala, gdzie skończył się kompleksowy remont. Uroczyste otwarcie zmodernizowanych pomieszczeń odbędzie się o godz. 9 w środę 3 listopada.

Kolejny fragment Szpitala Powiatowego w Biskupcu został dostosowany do najwyższych standardów sanitarnych, medycznych i estetycznych. Remont na parterze i niedogodności z nim związane trwały trzy miesiące. Jednak efekt końcowy wynagrodził pacjentom oczekiwanie i przejściowe utrudnienia, jakich doświadczali. 
- Jestem pod wrażeniem tego, co zostało tutaj zrobione w tak krótkim czasie - mówi jedna z pacjentek, którą spotkaliśmy w poczekalni przychodni Medyk. - Teraz jest tutaj schludnie, ładnie i komfortowo.
Z remontu i likwidacji barier architektonicznych na parterze powinni być zadowoleni także pacjenci niepełnosprawni.
- W holu przy rejestracji, na korytarzu, w gabinetach lekarskich i sanitariatach wymieniliśmy posadzki na przyjazne niepełnosprawnym - mówi Mirosława Bilińska, dyrektor Szpitala Powiatowego w Biskupcu. - Poza tym sanitariaty zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W czasie remontu odnowiliśmy i odmalowaliśmy także wszystkie ściany, a wymiany doczekała się stolarka drzwiowa. Dodatkowo na ścianach korytarza zostały zamontowane uchwyty dla niepełnosprawnych. 
W odnowionych gabinetach funkcjonuje już m.in. przychodnia Medyk, która wróciła na swoje miejsce po krótkiej banicji oraz przychodnia „K" dla kobiet. W tej ostatniej zmieniony na bardziej funkcjonalny został rozkład pomieszczeń. Obecny układ zapewnia większą intymność w czasie badań. Likwidacja barier architektonicznych na parterze kosztowała ponad 300 tys. zł. Połowę tej kwoty sfinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a drugą połowę szpital wyłożył z własnego budżetu. 

_