Lato w Mojdach

21.07.2015
Zapraszamy na XXI Międzynarodowe Prezentacje Folklorystyczne "LATO W MOJDACH 2015", które odbędą się w sobotę 25 lipca 2015 r. w miejscowości Majdy w gminie Stawiguda. Powiat Olsztyński wspiera imprezę finansowo.

 

W programie:

- 10:00- RekreAKCJA- SPŁYW KAJAKOWY po jeziorze Wulpińskim.
- 12:45- III TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ o Puchar Sołtysa MAJDY-KRĘSK

- 16:00- ROZPOCZĘCIE FESTYNU

Prezentacje zespołów folklorystycznych:
- 16:30 - "SATIT SILPAKORN FOLK DANCE GROUP" z Tajlandii

Zespół Tańca Ludowego Satit Silpakorn został założony w 2004 r. przez grupę miłośników tajskiej kultury i sztuki. Zaliczają się do nich nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci Szkoły Demonstracyjnej Uniwersytetu w Silpakorn. Zespół został nominowany przez CIOFF® Tajlandia do reprezentowania folkloru swojego kraju poza jego granicami. Wystąpił m.in. w Rosji, Turcji i Anglii. Repertuar zespołu jest bardzo zróżnicowany i zawiera tradycyjne tańce czterech regionów Tajlandii: Ram Glong Yao (taniec przy akompaniamencie tajskich bębnów), Serng Kra Tib (taniec z pojemnikami na ryż) i taniec Kinnarów – Manora Len Nam, klasyczne tajskie pokazy dworskie: Rabam Borannakhadi Sam Samai, Ram Manora Bujayan oraz maskowy pokaz Khon prezentujący pościg za Benyakai. Kapela zespołu korzysta z tradycyjnych tajskich instrumentów takich jak phin (instrument strunowy szarpany), instrumentów perkusyjnych glong, ponglang, ching i chab, instrumentu dętego khui oraz piły.
Kierownik i choreograf: Duangnapa Srinunthwong

 

-  18:00- "POLESKIJE ZORI" z Białorusi

Zespół Pieśni i Tańca „POLESKIJE ZORI” pochodzi z miejscowości Pinsk na Białorusi. Zespół jest laureatem wielu prestiżowych festiwali i konkursów ludowych. Podczas swoich tournée grupa odwiedziła już wszystkie kraje Europy i za każdym razem był przyjmowany bardzo entuzjastycznie przez publiczność. Zespół odwiedził także kilkukrotnie Olsztyn (ostatnim razem w 2006 r.), pozostawiając po sobie niezapomniane wrażenia.
Dyrektorem Zespołu jest Michał Curkanow

- 19:00- Blok zabaw i konkursów dla dzieci

- 20:00- Koncert zespołu "TRACE"

Warszawska formacja Trace- jest to zespół zafascynowany muzyką amerykańską, zwłaszcza gatunkami z pogranicza country, bluesa, southern rocka i folku. Poprzez autentyczne zaangażowanie w wykonywaną muzykę oraz troskę o jak najwyższy poziom artystyczny zespół zdobywa coraz większe uznanie i popularność na krajowej scenie. Potwierdzeniem wartości bandu jest udział w największych festiwalach Country w Mrągowie, Wiśle, Wolsztynie, a także w szeregu mniejszych imprez. Zespół zwrócił uwagę Ambasady USA i został zaproszony do oprawy muzycznej Dnia Niepodległości 4 lipca 2011roku w rezydencji Ambasadora USA.

Grupa wydała w połowie roku 2011 płytę demo, która spotyka się z przychylnym przyjęciem w kręgach lubiących muzykę szeroko rozumianego Południa Stanów Zjednoczonych.
www.trace.com.pl

21:30- ZABAWA POD GWIAZDAMI

PLAKAT_LATO_w_MOJDACH_na_strone_1