Kubańskie rytmy

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza w sobotę 26 stycznia na dobromiejski karnawał  - TRES del SOL - czyli kubańskie rytmy.

Roztańczony i rozśpiewany gorący zespół prosto z zakątków Kuby. W repertuarze grupy znajdują się utwory w stylu rumba, cha-cha, mambo, salsa ale także klasyki muzyki kubańskiej takie jak: Guantenamera, Dosgardenias czy legendarne Chan chan...

Te i inne piosenki w wykonaniu zespołu zabierają publiczność w muzyczną podróż na Kubę.

Yoilan Perez Harriette

Pochodzi z najstarszego miasta Kuby – Baracoa, tam dorastał, uczył się gry na bongo i innych kubańskich instrumentach perkusyjnych. Skończył Szkołę Instruktorów Sztuki w Guantanamo z dyplomem instruktora sztuki w dziedzinie muzyka. Na Kubie grał w dwóch zespołach: ‘’Septeto Juventud’’, który wykonywał tradycyjną muzykę kubańską w nowoczesnej aranżacji oraz ‘’Recicl@-G’’ który łączył muzykę z gorącej wyspy z muzyką europejską.

Noel Horta Sanches

Pochodzi z Kuby. Śpiewa od 12 roku życia. Karierę zawodową zaczął w rodzinnej Kubie w wieku 17 lat. Z czasem  zainteresował się muzyką reggaeton, czym zyskał międzynarodowy rozgłos jako Noel „El Látigo”, wokalista grupy Impacto. Obecnie mieszka w Warszawie. Tu od kilku lat pracuje jako wokalista i muzyk. Pisze teksty, komponuje i występuje jako Noel „El Látigo” promując reggaeton.

Edilson Sanches

Jest Kolumbijczykiem, który od kilku lat mieszka w Polsce. Razem z zespołem prezentuje szeroki repertuar muzyki  latynoskiej, wywodzącej się z rejonu morza Karaibskiego. Lider zespołu jest nie tylko wielkim orędownikiem muzyki wywodzącej się z jego rodzinnych stron, ale także prawdziwym showmanem, który z charakterystyczną dla Kolumbijczyków energią i pasją prezentuje latynoskie standardy, czym zaraża publiczność, skłania do uśmiechu i tańca w gorących rytmach salsy. Jego ideą jest przekazanie pozytywnych wibracji, które muzyka ta stwarza i przenosi, oraz ukazanie jej niezwykle towarzyskiego charakteru.

Ernely Maikel Riveron Flores

Utalentowany wokalista, z naturalną łatwością improwizacji muzycznej, rodem z Kuby. Otoczony muzyką od najmłodszych lat. W wieku 7 lat zaczął studiować grę na pianinie, jednak to nie ten instrument towarzyszy mu dziś na scenie, głos jest tym czym się posługuje. Dzięki za angażowaniu i konsekwencji już na Kubie zdobywał doświadczenie występując z takimi grupami jak ''Consejo Sano'', ''Rumbata'', ''La Esteel Band Habana'' I inne. Wokalista uwielbiany przez publiczność, z dużym doświadczeniem scenicznym, pasją i zaangażowaniem.

Yaremi Alfonso

Niesamowita osobowość, niezwykle uzdolniona wokalistka prosto z Hawany. Energiczna, uśmiechnięta, pełna charyzmy i nieziemskiego głosu wystąpi w towarzystwie czterech przystojnych kubańczyków.

Przedsprzedaż biletów od 7 stycznia w cenie 20 zł w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a, w godz. 9:00 – 17:00 z wyjątkiem środy w godz. 7:00-15:00.

Kino Przyjaźń w Dobrym Mieście, ul. Olsztyńska 2 - godz. 18:00.