Kręcą film, będą utrudnienia na drodze

Gmina Gietrzwałd w powiecie olsztyńskim stanie się planem filmowym. Tu właśnie będą kręcone zdjęcia do obrazu fabularnego "Cicha noc" w reż. Piotra Domalewskiego. W rolach głównych zobaczymy Dawida Ogrodnika, Tomasza Ziętka i Arkadiusz Jakubika. Producentem jest Studio Munka - Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

W związku z realizacją filmu w środę 22 lutego podróżując drogą powiatową na odcinku pomiędzy Unieszewem a Sząbrukiem, możemy się spodziewać utrudnień w ruchu. W godz. 7:00 - 16:00 droga będzie kilkakrotnie zamykana, każdorazowo na maksymalnie 5 minut. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do instrukcji strażaków OSP Gietrzwałd, którzy będą kierować ruchem.

"Cicha noc" to dla reżysera i jednocześnie scenarzysty Piotra Domalewskiego pełnometrażowy debiut fabularny. Jak zapowiada, gatunkowo film zbliża się do tragikomedii. - Dramat, który rozgrywa się w scenariuszu, nie jest inspirowany artykułem z gazety, ani życiem sławnej osoby. To historia opowiadająca o świecie, który dobrze znam, i w którym się wychowałem – mówi twórca. - Dziewiętnaście lat życia spędziłem na podlaskiej wsi i zawsze chciałem sportretować żyjącą tam społeczność. To wyzwanie, z którym chciałbym zmierzyć się w swoim pełnometrażowym debiucie, bo pierwszy film powinien być, według mnie, swoistym manifestem wrażliwości autora i jego sposobu myślenia o kinie – dodaje.

Reżyserem castingu do „Cichej nocy” jest Ewa Brodzka. Za zdjęcia do filmu odpowiedzialny będzie Piotr Sobociński, a za scenografię Radosław Zielonka. Kostiumami zajmie się Katarzyna Lewińska, a charakteryzacją Janusz Kaleja. Kierownikiem produkcji jest Sylwia Rajdaszka. Producentem filmu jest Studio Munka-SFP, a koproducentem NC+.