Kopernik Warmiak jedzie u siebie

W weekend święto wszystkich fanów motoryzacji z regionu, czyli Rajd Warmiński. Na podolsztyńskich trasach nie zabraknie załogi Szeszko/Jermakow. Ich Toyota Corolla oklejona wizerunkiem „Warmińskiego Kopernika" meldowała się na metach wszystkich dotychczasowych rund Rajdowego Pucharu Polski.
_

Na ostatnim rajdzie Lotos Baltic Cup olsztynianie zaskoczyli konkurentów, a nawet siebie wysokim - czwartym miejscem w klasyfikacji generalnej. Wygrali też klasyfikację aut tylnonapędowych. Czy myślą o powtórzeniu tego wyniku w sobotę w Olsztynie?
- Raczej nie - odpowiada skromnie Krzysztof Szyszko. - To bardzo mocno obsadzony rajd. Na starcie pojawi się wielu kolegów z Olsztyna i żaden z nich nie będzie odpuszczał. Dla mnie wbicie się do pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej będzie sukcesem. Skupimy się na walce w grupie RWD, która również jest mocno obsadzona. Nasi rywale w BMW i Ładzie mają wielką ochotę wygrać z nami na naszej ziemi, ale łatwo się nie damy. Zapraszam wszystkich kibiców na klasyczne szutrowe odcinki. Polecam uwadze załogę z numerem „10" - czyli poczciwa Toyota Corolla z wizerunkiem Mikołaja Kopernika.
Rajd Warmiński jest czwartym z pięciu w tym roku, w których olsztyńska załoga będzie promować Kopernika Warmiaka (jest to możliwe dzięki realizacji przez Powiat Olsztyński projektu promocyjnego Kopernik Warmiakiem, który jest dofinansowany ze środków unijnych).