Konwent zarządców dróg powiatowych

11.02.2019
Ponad 20 osób wzięło udział w Konwencie Dyrektorów Zarządów Dróg Powiatowych z województwa warmińsko-mazurskiego, który odbył się 11 lutego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. 

W programie spotkania znalazło się m.in. sprawozdanie ustępującego prezydium za okres ostatniej kadencji konwentu, wybór nowych władz oraz przedstawiciela do Warmińsko-Mazurskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nie zabrakło także tematów bieżących, w tym zimowego utrzymania dróg powiatowych i odśnieżania znajdujących się przy nich chodników. - Zima trwa i to mocno uciążliwa poprzez ciągłe oscylowanie temperatury wokół zera stopni Celsjusza. Powiat Olsztyński przeznaczył na zimowe utrzymanie dróg rekordową, bo sięgającą 1,6 mln zł kwotę. Wymiana opinii i doświadczeń w tym temacie jest cenna. Idą także nowe rozwiązania programów, które, mam nadzieję, otworzą nam drogę do środków na remonty kolejnych dróg. Życzę Państwu owocnych obrad - mówił starosta olsztyński Andrzej Abako, witając gości.

Powiat Olsztyński reprezentował, poza starostą, Jacek Szydło, etatowy członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny m.in. za sprawy drogowe w powiecie, a także nowy dyrektor Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie Dariusz Jasiński i pełniący do tej pory obowiązki dyrektora Wojciech Fabisiak.

DSC_0054      DSC_0055