Kolejne sukcesy Egidziaków

11.05.2021

Osiem medali i tytuł Najlepszej Zawodniczki przywieźli zawodnicy Klubu Sportowego Egida – sekcja w Biskupcu z Mistrzostw Polski Północnej w Kickboxingu w formule kick-light, jakie odbyły się 9 maja w Kartuzach.

- To był udany start naszych zawodników, a warto zaznaczyć, że dla większości z nich był to debiut, bądź też drugi start w turnieju. Wywalczyliśmy 1 złoty medal, 5 srebrnych, 2 brązowe, a Barbara Budek zdobyła tytuł Najlepszej Zawodniczki. W zawodach w sumie wzięło udział prawie 250 zawodników – mówi Bartosz Zabłotny, szkoleniowiec KS Egida.

Wyniki zawodników wraz z komentarzem trenera:

Barbara Budek - kadet młodszy -47 kg
1. miejsce i złoty puchar dla Najlepszej Zawodniczki turnieju w kadetach młodszych. Basia udanie debiutuje w formule kicklight i bez większych problemów pokonuje wszystkie swoje rywalki. Paradoksalnie najtrudniejszą walkę stoczyła w eliminacjach.
Paweł Romańczuk - senior -94 kg
2. Miejsce. Z przyczyn niezależnych od Pawła musiał on wystąpić w wyższej kategorii wagowej. Tam dochodzi do finału i przegrywa z zawodnikiem z Lęborka. Paweł zbiera kolejne nowe doświadczenie.
Kinga Wieczorek - kadet starszy - 50 kg
2. miejsce. Kolejny debiutant w tej formule walki. Kinga fantastycznie zawalczyła na turnieju. W finale nieznacznie i niejednogłośną decyzją przegrywa swój pojedynek. Zabrakło troszkę technik bokserskich, natomiast zadawała ładne i czyste low kicki, aż ręce same składały się do braw.
Arkadiusz Żabiński - kadet starszy +69 kg
2. Miejsce. Arek notuje fantastyczny debiut i nieznacznie w finale ulega zawodnikowi z Lubawy. Bardzo dobra praca po planszy, pierwsze pojedynki na początku rundy nerwowe lecz z każdą minutą się rozkręcał, co przełożyło się na dobry wynik.
Sandra Stupakowska - junior -65 kg
2. Miejsce. Drobne błędy i delikatne braki kondycyjne. Bez problemu dochodzi do finału, gdzie w niezrozumiałych okolicznościach przegrywa swój pojedynek. Czemu przegrała, gdy ewidentnie była lepsza pod każdym względem od swojej rywalki? Tego nie wie nikt, nawet trener przeciwniczki.

Maciej Jarmużewski - kadet starszy -50 kg
2. miejsce. Następny debiutant w kicklighcie. Maciej w finale zdecydowanie przegrywa z zawodnikiem z Susza. Brak szczelnej gardy i mało ruchu po planszy miało główny wpływ na jego porażkę. Jednak sportowy duch i walka do końca pozostawiła bardzo dobre wrażenie i końcówka finału zdecydowanie należała do Maćka.

Magdalena Budek - junior -65 kg
3. miejsce - Magda była dobrze przygotowana do turnieju. Jednak nikt nie spodziewał się, że zamiast 2-minutowej rundy trzeba będzie walczyć rundę 3-minutową. To spowodowało, że Magda nie wytrzymała kondycyjnie i niestety musiała pogodzić się z porażką w półfinale.
Maja Wojnicz - kadet starszy - 50 kg
3. miejsce. To jej pierwszy turniej. W półfinale trema wzięła górę i Maja nie ukazała wszystkich swoich atutów, które posiada. Jednak zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuje w przyszłości.
Wojciech Nowakowski - kadet starszy - 57 kg
Wojtek niestety przegrywa w eliminacjach. Docelowo miał być w kategorii - 52 kg, jednak nie zmieścił się w limicie wagowym i został przeniesiony do kategorii wyższej. Tam trafił na wysokich i cięższych zawodników, na których nie miał pomysłu.

- Nasz start traktuję jako dobry prognostyk przed zbliżającymi się już za tydzień, bo w dniach 14-16 maja, Mistrzostwami Polski kadetów w formule kick light i juniorów w formule light contact we Włoszczakowicach – dodaje trener Zabłotny. Trzymamy kciuki!