Kobietom nie przystoi palić!

Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął kampanię edukacyjno-informacyjną "Rzuć Dymka", skierowaną do kobiet, które palą tytoń. Celem kampanii jest zachęcenie ich do podjęcia próby rzucenia palenia oraz ukazanie korzyści z życia bez nałogu.

W Polsce pali blisko co czwarta kobieta, mimo świadomości, że palenie tytoniu szkodzi zdrowiu i jest silnie powiązane z nowotworami płuc, krtani, gardła, przełyku, jamy ustnej, żołądka, nerek, pęcherza moczowego, trzustki, wątroby, szyjki macicy… U  palących wzrasta ryzyko chorób układu oddechowego, układu krążenia, a także powstania wrzodów żołądka i upośledzenia płodności. Wraz z utratą zdrowia, pogarsza się również wygląd – skóra traci jędrność i elastyczność, pojawiają się przebarwienia, przyspiesza proces powstawania zmarszczek. Te i inne objawy powinny uświadomić palaczkom, że:

Czas zerwać z nałogiem i powiedzieć STOP nowotworowym zabójcom!

Pomoc w rzuceniu palenia uzyskasz dzwoniąc na numer Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym: 801 – 108 – 108
Odwiedź też stronę internetową: jakrzucicpalenie.pl i dowiedz się więcej na temat uzależnienia od wyrobów tytoniowych.   


Jeśli chcesz otrzymać materiały informacyjne ułatwiające zerwanie z nałogiem przyjdź do Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie ul. Żołnierska 16 pok. 725 (VII piętro).

Kampania jest elementem Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce. Cele i Zadania na lata 2014-2018.