Kobiece inspiracje w Dywitach

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zaprasza 23 kwietnia 2015 o godz. 17:00 na wernisaż wystawy będącej pokłosiem szóstej edycji Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet "Kobiece impresje".

Przegląd kierowany jest do pań, które poza swoimi obowiązkami zawodowymi i domowymi znajdują czas oraz chęci, by uzewnętrzniać swoje pasje na płótnie lub papierze. Zajmują się malarstwem, rysunkiem i kolażem z potrzeby serca, a nie zawodowo i nie mają wykształcenia plastycznego. Zazwyczaj są to mieszkanki Warmii i Mazur, należące do osiedlowych bądź gminnych grup, klubów i stowarzyszeń.

"Kobiece Impresje" budzą wiele emocji, ponieważ jest to pewnego rodzaju święto, możliwość spotkania się w szerszym gronie, ale także konfrontacji, do której każda z pań przygotowuje się bardzo dokładnie przez cały rok, a bywa, że nawet kilka lat. To powód do dumy także dla ich rodzin, które często wspierają uczestniczki swoją obecnością i motywują do działania.

W tym roku, już po raz szósty Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zaprasza do wzięcia udziału w naszym Przeglądzie. Prace należy dostarczyć do 14 kwietnia 2015 do siedziby GOK przy ul.Olsztyńskiej 28 w Dywitach. Kuratorem Przeglądu jest artysta plastyk Danuta Krajewska.