Imprezowy lipiec

03.07.2019
Jak wakacje, to tylko w powiecie olsztyńskim. Tu coś dla siebie znajdą zarówno wędkarze, grzybiarze, rowerzyści, wodniacy, jak też mieszkańcy i turyści szukający ciekawej oferty kulturalnej. Spośród wielu imprez szczególnie polecamy: Warmiński Kiermas Tradycji, Dialogu, Zabawy w Bałdach i XXVI Festyn Gminny Stawigudiada (6 lipca), a pod koniec miesiąca Raz do roku w Gietrzwałdzie (26-28 lipca) i 23. Dni Biskupca (27-28 lipca). Imprezy odbędą się przy wsparciu finansowym Powiatu Olsztyńskiego.

 

 

Warmiński Kiermas Tradycji, Dialogu, Zabawy w Bałdach
Jak zawsze, pierwsza sobota lipca to najbardziej warmiński dzień w roku, czyli Kiermas w Bałdach. W programie muzyka warmińska i folkowa, dawne zabawy, kiermasz regionalnych produktów, a także inscenizacja powitania biskupa na granicy Warmii. Wieczorem do tańca zagrają Horpyna i Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

kiermas plakat_internet 2-1    Stawigudiada

 

XXVI Festyn Gminny STAWIGUDIADA
Na boisku sportowym w Stawigudzie Maciej Gąsiorek znany głównie najmłodszym jako Krasnal Piksel poprowadzi szereg zabaw dla całych rodzin. W programie także turniej piłkarski oraz koncerty: Darka Nowickiego z zespołem ABC, Imperium, Oscara Jansona, Enjoy. Gwiazdą festynu będzie Izabela Trojanowska. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni i dyskoteka "pod gwiazdami".

Zapraszamy!