III Turniej Sudoku o Puchar Starosty

W sobotę 14 listopada już po raz trzeci w gietrzwałdzkim Gminnym Ośrodku Kultury spotkali się pasjonaci rozrywek umysłowych, aby w miłej atmosferze, w trzech kategoriach wiekowych, rywalizować w Turnieju Sudoku i Łamigłówek Umysłowych o Puchar Starosty Olsztyńskiego. Na starcie stanęło trzydzieści osób w najróżniejszym wieku.

W grupie zawodników do lat 13 bezkonkurencyjna okazała się Karolina Mankiewicz z gietrzwałdzkiego gimnazjum, a miejsca drugie i trzecie zdobyło rodzeństwo Karina i Adrian Fałkowscy z Gronit. Wśród zawodników do lat 16 już po raz trzeci pierwsze miejsce zajął Krzysztof Oller z Łupstycha, obok którego na podium stanęły uczennice gimnazjum w Gietrzwałdzie: Gabriela Żengota i Natalia Bastkowska. W kategorii powyżej 16 lat puchar zdobył Thierry Penot z Olsztyna, a dwa kolejne miejsca zajęły Klaudia Hałań (Gietrzwałd) i Joanna Skibowska (Unieszewo). Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez dyrektora Gimnazjum Gminnego im. Ks. Wojciecha Zinka w Gietrzwałdzie.

Wśród wszystkich uczestników turnieju rozlosowane zostało zaproszenie na obiad dla dwóch osób, ufundowane przez Karczmę Warmińską w Gietrzwałdzie. Szczęśliwcem okazał się Adam Szuba, uczeń gietrzwałdzkiego gimnazjum. W oczekiwaniu na wyniki turnieju uczestnicy przy słodkim poczęstunku ufundowanym przez Piekarnię Tyrolską, wymieniali się refleksjami i analizowali rozwiązywane przez siebie zadania. 
Wszyscy zapewniali o swoim uczestnictwie w kolejnym, przyszłorocznym turnieju, na który już dziś zapraszają Gminny Ośrodek Kultury i Gimnazjum Gminne w Gietrzwałdzie.


fot. GOK Gietrzwałd