III Rajd Rowerowy Cittaslow

Po raz kolejny, we wrześniu w ponad 200 miastach z całego świata należących do sieci Miast Dobrego Życia zorganizowano Tydzień Cittaslow.

Wydarzenie to Ustanowione zostało przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Cittaslow.

W drugiej połowie września, każde miasteczko Cittaslow organizuje różnego rodzaju inicjatywy w celu promocji i propagowania tej idei, która ma za zadanie edukację, integrację oraz podnoszenie świadomości i wiedzy dotyczącej różnych zagadnień związanych z tematyką Cittaslow w lokalnych społecznościach.

Również w gminie Olsztynek 30 września grupa rowerzystów wzięła udział w III Rajdzie Rowerowym Cittaslow, organizowanym przez gminę Olsztynek oraz UKS Olimpijczyk działający przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich.

W tym roku trasa wiodła drogami polnymi przez Elgnówko, Zawady, Platyny do Warglewa. Tutaj uczestnicy rajdu korzystając z gościnności Nadleśnictwa Jagiełek mogli zregenerować siły przy ognisku z kiełbaskami, grochówką i napojami. Po odpoczynku młodzież i dorośli wrócili do Olsztynka trasą przez Gibałę, Drwęck, Lichtajny i Królikowo. Dodatkowo piękna pogoda sprawiła, że wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci pomimo przejechania blisko 30 kilometrów.

Wyjazd był również doskonałą okazją do zapoznania się z tematyką Cittaslow przez najmłodszych dzięki broszurom informacyjnym, które otrzymał każdy uczestnik rajdu.