II MIEJSCE W TURNIEJU SZABLOWYM

W Koninie w dniach 9-10 stycznia 2016 roku odbyły się aż dwa turnieje szablowe. Ze srebrnym medalem wrócił z tych turniejów Cezary Białecki, mieszkaniec Barczewa, zawodnik MUKS Victor Warszawa, wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn.
Pierwszego dnia odbył się Puchar Polski seniorów. W tym turnieju Czarek nie był faworytem, ze względu na swój wiek jest jeszcze juniorem młodszym. Nasz szablista w walkach grupowych walczył jednak bardzo dobrze, zapewniając sobie awans do fazy pucharowej. Tu pierwszym przeciwnikiem był zawodnik Fortis Sosnowiec. Czarek walczył bardzo ambitnie i pokonał wyżej notowanego rywala 15-13.
Następnym przeciwnikiem był zawodnik bardzo wysoko klasyfikowany, należący do kadry narodowej seniorów, trenujący na co dzień w USA zawodnik OŚ AZS Poznań. Walka była bardzo wyrównana, niezwykle zacięta i co najważniejsze - wygrana przez Czarka Białeckiego 15-14.Po tym zwycięstwie Czarek sprawił największą niespodziankę turnieju. W walce o medal spotkał się z zawodnikiem KKSZ Konin. Niestety, po wyrównanej walce Czarek uległ 15-13 i skończył turniej na wyśmienitym, 7 miejscu.
W niedzielę odbył się Puchar Polski Juniorów młodszych. Tu Czarek Białecki zaliczał się do faworytów. I jak przystało na faworyta - walki grupowe przeszedł bez problemów, wygrywając wszystkie 12 walk.
Walki pucharowe Czarek Białecki rozegrał bardzo dobrze i bez większych problemów dotarł do finału. Tu spotkał się z odwiecznym przeciwnikiem, zawodnikiem AZS AWF Warszawa (obaj z Czarkiem są w kadrze narodowej juniorów i reprezentują nasz kraj). Tym razem wygrał zawodnik AZS 15-13. Czarek Białecki wrócił więc na Warmię ze srebrnym medalem Pucharu Polski juniorów młodszych.